« Úvod | Odmítnutý vrah »

Rodičovská dovolená – jak to vidím já.

Ano, jak to vidím já,pro rejpaly předem upozorňuji,že jsem na rodičovské dovolené.
Občas čtu různé články a debaty o tom,jak je to těžký atp. a tak jsem se rozhodl,že napíšu,jak to dělám já.

Já jsem ze začátku taky myslel,že to nejde,ale - mám dvě malé princezny – Lucku v květnu jí budou 2 roky a Petru – té bude 5 měsíců. Ráno vstávám kolem půl osmé. Holky v tu dobu ještě spí,tak je to pohoda.V klidu vstanu a připravím se na dnešní den – umyji se a pak zjišťuji,že Lucka je vzhůru leží u mě v posteli. Tak si k ní na chvíli lehnu a hrajeme si. Najednou si vzpomene,že ještě neviděla abů – pohádku. Tak jí zapnu pohádku a jdu jí udělat snídani. Většinou a to cca mezi půl devátou a devátou se budí Petra. Naštěstí to většinou vyjde tak,že lucka už snídá,takže se klidně můžu věnovat Petře. Udělám jí jídlo a nakrmím, přebalím – po zkušenostech už vím,že obráceně je to na nic,protože na Petru jídlo působí jako spouštěč plniče pleny :-d
No pak uklidíme po snídani a chvíli dáme pauzu. Když nemusím nic nakupovat,tak kolem desáté začnu vařit oběd,než se uvaří tak si hraji s holkami a hlavně s Luckou prohlížíme obrázky.kde se učí poznávat a pojmenovávat. Zatím vychází,že většinou ve dvanáct se obědvá a Lucka jde spát. Usne většinou i Petra a tak mám cca hodinu pro sebe. To buď odpočívám a nebo jsem na PC. V jednu hodinu,se většinou Lucka vzbudí a tak se oblíkneme a vyrazíme naproti mamince. Jakmile skončí v práci,tak nakoupíme a cca v pět hodin jsme doma. No a to už se dělá večeře. Většinou uvařím já, protože Renča je unavená a tak se cca v šest hodin jí.Odpoledne mezi vším je samozřejmě čas na hraní s holkami, což je paráda.
Nastává sedmá večerní – poté co skončí večerníček se jde Lucka koupat a v půl už leží v postýlce a je přečtená pohádka. Nato se vykoupe Petra a většinou v osm najedená usíná. NO a tak se uvelebíme a odpočíváme, pak nechápu proč v noci, si zapnu Zone reality a to přesně v 00:00 a do toho,když je co žehlím,to co mě tam zajímá končí ve dvě a tak ulehám do postele.

Co tím chci říct,že když si člověk udělá řád,tak má do toho čas i na zábavu s dětmi a to je asi to nejdůležitější. :-D

23.03.2010 16:07:47 | Autor: Aleš Metlický | stálý odkaz

Komentáře

2 komentářů:
  • 16.02. 12:54, Radka

    Dobrý den, váš článek mne velice zaujal. V budoucnu to vypadá, že to u nás bude obdobné jako u vás. Bohužel přítel neumí vařit, tak to bude asi docela zajímavé :D Smekám před vámi, jste taťka na plný úvazek. Já mám velmi dobře placenou, ale také velmi časově náročnou práci. Na našem rodinném rozpočtu by se projevilo, že nechodím do práce. Přítel je soukromý podnikatel, takže to vypadá, že bude pracovat z domova. Mít v dnešní době dítě je sázka do loterie, nikdy nikdo nemůže zaručit, že mu rodiče budou moci poskytnout vše, co potřebuje. Není to lehká volba, kdy si pořídit dítě... Nejdřív je v tom škola, pak praxe, získání dobrého zaměstnání, následuje hypotéka.... a pak až to dítě.... No jsem zvědavá, jak to u nás nakonec dopadne... :)

  • 24.03. 09:49, dronty

    No jsou lidi, co nevěří, že i chlap to zvládne. Proč by to nezvládl? Ano, musí se věnovat pozoronost především dětem. Přečíst si s nimi pohádku, učit je poznávat zvířátka, jít s nimi ven a povídat si s nimi. A i si venku s nimi zahrát nějaký hry. A ne děti odbýt "Jdi si hrát, já jsem utahaná /ý/". Koupit jim vše, na co ukáží, pak jim dávat jen peníze, hlavně, aby měl rodič klid na sebe, telku, své koníčky. Neee, děti potřebují rodiče a to správné rodiče! ne jen ty, co se honí za penězi a na děti nemají nervy a čas. Tak ti fandím Aleši, tobě i Renče, a hlavně holkám!


přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se